kontakty z dziećmi
Poprawne relacje i kontakt z dziećmi po rozwodzie lub rozstaniu rodziców to podstawa. Pozwalają one zachować równowagę i stabilność emocjonalną oraz uczuciową małoletnich, którzy nie zawsze rozumieją problemy dorosłych. Zobacz, w czym może pomóc dobry adwokat. Kontakty z dzieckiem nie muszą być skomplikowane. Umów się na indywidualną konsultację i odwiedź moją kancelarię w Lublinie. Jestem Monika Ławecka i prowadzę praktykę w mieście Lublin przy ul. Lipowej 18/71.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z klientami indywidualnymi z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Uważam, że empatia, uczucia i zrozumienie to podstawa działań zapewniających sukces. Postaw zatem na umiejętności negocjacyjne i wiedzę pozwalającą na efektywną redukcję szkód emocjonalnych lub szybkie znalezienie konsensusu w sprawie, która nie jest przesądzona.

Zdarza się, że kontakty ojca z dziećmi po rozwodzie są utrudnione z różnych przyczyn. Często takie działanie jest wbrew prawu. Opiekun samodzielnie podejmuje decyzję o ograniczeniu lub całkowitym wyeliminowaniu kontaktów, łamiąc ustalone zasady. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Zakres oferowanej pomocy obejmuje:

  • konsultację i zapoznanie się ze sprawą,
  • indywidualne porady prawne,
  • reprezentowanie podczas rozprawy sądowej lub mediacji,
  • przygotowanie pism, wniosków i pozwów,
  • wsparcie podczas zbierania i przygotowania materiału dowodowego,
  • pomoc przy utrzymaniu właściwych kontaktów rodzicielskich do zakończenia sprawy.

Odpowiednie kontakty z dziećmi w trakcie rozwodu są szczególnie istotne. Małoletni mogą czuć się w takim momencie odrzuceni przez najbliższego opiekuna. Istnieje także wysokie ryzyko, że będą oni negatywnie nastawiani przez jednego z rodziców przeciwko drugiemu. Wsparcie adwokata gwarantuje minimalizację tego typu zagrożeń.

Kto posiada możliwość inicjacji postępowania ustalającego kontakty z dzieckiem? Prawny opiekun – niezależnie, czy jest to babcia, ciocia, wujek, siostra, ojciec, czy matka. Stopień pokrewieństwa nie ma znaczenia na etapie sporządzania i składania wniosku. Może mieć jednak wpływ na rezultat sprawy.

Które elementy są obowiązkowe we wniosku o regulację kontaktów z dzieckiem? Żądanie sposobu odbywania się wizyt w sposób oczekiwany przez wnioskodawcę, z koniecznością doprecyzowania terminów i godzin kontaktów. Ponadto należy określić sytuację rodzinną dziecka i jego rodziców. Przedmiotowy wniosek może zawierać również dodatkowe elementy, np. wnioski dowodowe.

Jesteś w sytuacji, w której mąż/żona utrudnia kontakty z dziećmi? Potrzebujesz pomocy w uregulowaniu kontaktów z małoletnim? Nie czekaj i zadzwoń do mnie już dziś. Zapraszam serdecznie. Adwokat Monika Ławecka, Lublin, ul. Lipowa 18/71.

Zależy Ci na profesjonalnym i indywidualnym podejściu do Twojego problemu, lecz nie masz możliwości przyjechać osobiście do kancelarii? Skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo. Pomogę zachować lub uratować kontakty z dzieckiem. Nie musisz nawet mieszkać w Lublinie, by otrzymać wsparcie lub poradę prawną, która pomoże Twojej obecnej sytuacji.